ÁltalánosÁltalános
RészletekRészletek
KatalógusKatalógus
Gyártói információGyártói információ

Fogasszíj T5- 1400 (z=280) Brecoflex Kevlár *

10.000.188
Anyaga: poliuretán
Hőtűrő képessége: -30 +80 °C
Szabványos szíjszélességek: 6, 8, 10, 12, 16, 20, 25 mm
Olajállóság: olajálló
Erősítő szál: acél
Optiblet gyártói videó
Optiblet gyártói videó
Profil x hossz
T5 1400
Fogszám
z=280
Gyártó
Brecoflex
Megjegyzés
Kevlár (Aramid)
Részletek

„T5” profilú fogasszíj

A poliuretán fogasszíjak egyik nagy előnye/különbsége a gumi/neoprén fogasszíjakkal szemben, hogy jó az olaj és zsír ellenálló képességük, savakkal szemben és lúgos környezetben is alkalmazható. Kopás álló, nyommentes, álltalában 86 Shore keménységű poliuretánból készülnek. A poliuretán fogasszíjak erőhordozó szála standard kivitelben acél, de készülnek aramid/kevlár, rugalmas acél és rozsdamentes acél kivitelben is. A fogasszíjas hajtást „szinkronhajtásnak”, a fogasszíjat pedig „szinkronszíjnak” is nevezik.

A T5 profilú fogasszíj fog kialakítása trapéz formájú. A fogkialakítás minden gyártónál ugyan olyan, így gyártótól függően alkalmazhatók egymás helyett.

Néhány gyártó fantázianeve és fogprofil kialakítása:

Gyártó

Fantázianév

Optibelt

Alpha Torque; Alpha Power; Alpha Linear; Alpha-V; Alpha Flex

Bando

Bancollan Synchronous

Contitech

CONTI® SYNCHROFLEX; CONTI® SYNCHROFLEX GEN III

Gates

SYNCHRO-POWER®

Megadyne

MegaPower; Megalinear; Megaflex

Breco

Bercoflex; Breco-V; Breco

 

A poliuretán szíjak egyik ismertető jele, hogy a gyártási technológiából adódóan a fogak közt egy kis horony, mélyedés található, ahol az erőhordozó szál kilátszik.

 T5 poliuretán fogasszíj profil

A poliuretán szíj nedves környezetben is használható, de csak aramid/kevlár, ill. rozsdamentes acél erőhordozó szállal gyártott kivitelben. A poliuretán anyag jól alkalmazható nedves környezetben, de a fent említett (fogak közti) horonynál az erőhordozó száll korrodálódhat ezért az ilyen alkalmazásoknál körültekintően kell eljárnunk.

A T5 fogasszíj kapcsolat a tárcsával nem holtjátékmentes, ezért a két irányú hajtásra nem ajánlott, mert a szíj és a tárcsa is sérülhet a folyamatos oda-vissza mozgástól. A T5 fogasszíjak tárcsái standard esetben alumíniumból készülnek, ami kevésbé kopásálló, de nedves környezetben is alkalmazható.

T5 profil fogasszíj és tárcsakapcsolat  

A néhány gyártó rendelkezik a standard mellett erősített kivitellel is. Webáruházunkban az Optibelt Alpha Torque (standard kivitel) mellett Optibelt Alpha Power (erősített kivitel), ill. a Synchroflex (standard kivitel) mellett Synchroflex GENIII (erősített kivitel) is rendelhető. Mindkét erősített kivitel kb. 30%-kal nagyobb teljesítmény átvitelre képes a standard verzióhoz képest.

 A „T5”, „T10”, és a „T20” típusú fogasszíjaknak van egy nagyon hasonló kialakítású, de nem ugyanolyan fog profilú társuk, az „AT” típusú fogasszíjaknak hívják, ugyanaz a fogosztású, de „szélesebb” fog profillal rendelkeznek és a fogak dőlésszöge is eltér, ezért nem kiváltója a „T” típusnak.

T és AT fogprofil 

A legegyszerűbb megkülönböztetési mód az, hogy a fogasszíjakat összenyomjuk úgy, hogy a fogak egymással szemben legyenek. A „T” profilnál a fogak beleférnek a szemközti fogak közébe, az „AT" profilnál viszont nem, mivel a fogköz kisebb, mint a fogprofil.

T5 AT5 T10 AT10 profil

A fogasszíjak nagy többségét „tömlő” („sleeve” / „wickel”) kiszerelésben vásároljuk, majd szakértő kollégánk a kívánt szélességre a vevői igényeknek megfelelően erre a célra kialakított vágógéppel vágja le. Az egyedi gyártás miatt a fogasszíjak visszavásárlását nem tudjuk garantálni.

A vágást követően szíjak szélességének a következő toleranciába kell beleférniük:

Profil

Szíj szélességig

Szíj szélesség tolerancia (mm)

mm

coll

T2,5

12

 -

+ 0,3; - 0,3

T5 / DT5

25

 -

+ 0,5; - 0,5

T10 / DT10

50

 -

+ 0,5; - 0,5

T20

100

 -

+ 0,5; - 1,0

AT5

25

 -

+ 0,5; - 0,5

AT10

50

 -

+ 0,5; - 0,5

AT20

100

 -

+ 0,5; - 1,0

MXL

6,35

025

+ 0,5; - 0,8

XL

9,4

0,7

+ 0,5; - 0,8

L

25,4

100

+ 0,8; - 1,3

 

Az ipari felhasználás során, legyen bármennyire is magas minőségű egy termék, előfordul, hogy a nem megfelelő alkalmazás vagy beállítás, esetleg nem megfelelő tervezés miatt a fogak megkopnak, a fogasszíjak megsérülnek vagy akár el is szakadnak. Az ilyen esetekre hasznos információval szolgálhat az alábbi linken található, gyakori szíjsérülésekkel és azok kiküszöbölésével foglalkozó hírlevelünk.

Gyakori szíjsérülések és elkerülési módjai

https://www.powerbelt.hu/hir?id=111

Katalógus
Letölthető katalógusok
Gyártói információ
A gyártóról

1989 óta a BRECOflex CO., L.L.C. a precíziós fogasszíjak, szíjtárcsák, laposszíjak és kapcsolódó hajtástechnikai komponensek fejlesztésére összpontosít. A vállalat működésének középpontjában az ügyfélelvárások pontos teljesítése, a megbízható minőség és a folyamatos termékinnováció áll.

A BRECOflex megoldásait olyan alkalmazásokhoz tervezik, ahol a pontos mozgásátvitel, az ismételhető teljesítmény és a hosszú élettartam kiemelt fontosságú. A termékfejlesztés tudományos alapokra és gyakorlati tapasztalatra épül, hogy a szíjhajtások stabilan és nagy hatékonysággal működjenek.

A kínálatban fogasszíjak, szíjtárcsák, kiegészítők és laposszíjak találhatók, amelyek számos iparág gépeiben és berendezéseiben alkalmazhatók. Az OEM partnerek számára különösen fontos előnyt jelent a megbízható termékminőség és a műszaki tervezési támogatás.

A BRECOflex ingyenes technikai tervezési segítséget is biztosít ügyfeleinek, hogy a hajtásrendszerek a lehető legjobb teljesítménnyel működjenek. Ez a támogatás a megfelelő termék kiválasztásától a konkrét alkalmazási kérdésekig segíti a fejlesztési és karbantartási folyamatokat.

A minőségirányítási rendszer ISO 9001 tanúsítással rendelkezik, amely igazolja a nemzetközileg elfogadott minőségbiztosítási követelményeknek való megfelelést.

A BRECOflex erőssége a precíz terméktervezés, az ügyfélközpontú műszaki támogatás és a megbízható hajtástechnikai megoldások összekapcsolása.

10.000.188

Fogasszíj T5- 1400 (z=280) Brecoflex Kevlár *